blackhorse

مازیار جمشیدخانی(سوارکار)


تولد 1355 تهران

اولین مربی: مرحوم سرهنگ نشاطی

شروع سوارکاری: 1366، باشگاه زجاجی

مازیار جمشیدخانی به خاطر داشتن خانواده سوارکار، از همان یک سالگی روی اسب می نشست.

 

پدرش استاد مهدی جمشیدخانی از فعالین حوزه سوارکاری بودند که کمک زیادی به او کردند. اما به طور جدی سوارکاری را از حدود سال 1366 با شاگردی مرحوم سرهنگ نشاطی آغاز کرد.

اولین باشگاه ها: باشگاه زجاجی، باشگاه کلاک و بعد باشگاه شهداء.مازیار جمشیدخانی حدود 12- 13 سال شاگرد سرهنگ نشاطی بود و تا زمان فوت ایشان از آموزه هایشان استفاده می کرد. از جمله مقام های او قهرمانی جام سرهنگ نشاطی 92، قهرمانی جام یگانگی 92، کسب دو مدال برنز در مسابقات پرش با اسب چهار ستاره باکو در سال 92 و یک مدال برنز در مسابقات دو ستاره باکو در سال 91، قهرمانی جام نشاطی 91، قهرمانی و نایب قهرمانی کشور در رده بزرگسالان، قهرمانی جام ارگ جدید بم، تختا، مسابقات تیمی جوانان و ... است.


جمشیدخانی از سال 84 تا 87 در کشور سوئد به سر می برد و در این مدت تحت مربیگری سیلوه سودر ترن، مربی تیم ملی سوئد و نروژ، به آموزش سوارکاری مشغول بود.

بهترین خاطره:

مازیار جمشیدخانی بهترین خاطره اش را یاد و خاطرات استاد سرهنگ نشاطی می داند و معتقد است مرحوم نشاطی کوله باری از عشق و دلسوزی را برایش به جای گذاشت که همیشه همراهش است. او می گوید هرگز بدون یاد استاد زندگی نکرده و دوست دارد راهش را طوری ادامه دهد که اگر بود، به او افتخار می کرد.

همچنین، کسب رتبه در مسابقات بین المللی چهار ستاره باکو و به احتزاز درآمدن پرچم ایران از جمله خاطرات به یاد ماندنی و پراحساس برای اوست که با وجود تلاش همه سوارکاران ایرانی، قرعه به نام او افتاد و توانست افتخار بیافریند.


+ نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت 21:44 توسط سیاوش زمانی |